O Akademii

Akademia Mikrobot - projekt firmy Mikroprint - jest odpowiedzią na coraz to większe zainteresowanie młodych ludzi elektroniką, robotyką i programowaniem. Chcemy podzielić się wiedzą, którą posiadamy, aby zabrać ze sobą w świat technologii jak najwięcej osób. Wierzymy, że wspólnie jesteśmy w stanie zrealizować ciekawe i nieszablonowe projekty, które posłużą za inspirację dla innych.
Studiowanie na kierunku typu Automatyka i Robotyka czy Informatyka może dużo dać, jeśli tylko się chce. Może jednak dać nieporównywalnie więcej jeśli zaczniemy studiować już z pewną wiedzą, aby od razu zagłębić się w ambitne projekty Kół Naukowych. Sam zaczynałem od podstaw dopiero na studiach, dlatego chciałbym, aby inni obudzili w sobie inżyniera wcześniej niż ja.
Plany mamy ogromne. Czytając ten wpis pewnie widzisz jak zaczynamy. W przyszłości planujemy być Akademią, która pomoże każdemu chcącemu wykonać coś niezwykłego. Chcemy być drogowskazem jaką drogę obrać kończąc liceum lub technikum. Chcemy ułatwiać życie :)

Zespół

Piotr Bącała

Piotr Bącała
Założyciel

Świeżo upieczony inżynier. Przewodniczący Koła Naukowego CybAiR. Wolne chwile często spędza na tworzeniu nowych projektów bazujących na Arduino, Raspberry Pi czy druku 3D.

Marcin Kubiak

Marcin Kubiak
Pomocnik

Na co dzień zajmuje się drukiem 3d. Student uczelni ASBIRO. W wolnych chwilach lubi tworzyć różnego rodzaju maszyny, roboty - bardziej interesuje go kwestia mechaniki.

Mateusz Kubiak

Mateusz Kubiak
Prowadzący warsztaty

Koleś znający się co nieco na druku 3D, filmie oraz grafice komputerowej. Chce polecieć na marsa, no ewentualnie na księżyc.