Kurs programowania w Androidzie, cz. 1

Kto z nas nie korzysta albo choćby nie słyszał o smartfonach, Androidzie i aplikacjach na telefon? Tak się składa, że z odrobiną chęci, wiedzy i samozaparcia każdy z Was może napisać własną aplikację na Androida. W naszej Akademii nauczycie się również tej umiejętności, a dokładnie nauczycie się projektować aplikacje do sterowania robotami. Fajnie co?


To jest skrótowy opis warsztatu. Pełna treść pojawi się razem z terminami. Obserwujcie nas, by być na bieżąco.


Jest to pierwsza z dwóch części kursu programowania w Androidzie. Aktualnie czytacie o poziomie podstawowym. Każdy, który skończy ten etap lub wcześniej miał styczność z programowaniem w Javie lub Androidzie może przystąpić do kursu zaawansowanego.

Z czego będzie składać się warsztat?

  • Wstęp do Android Studio - poznanie interfejsu, struktury projektu, pierwsze aplikacje;
  • cykl życia aplikacji w Androidzie;
  • programowanie w języku Java - użycie pętli, instrukcji warunkowych, łączenie kodu z interfejsem oraz tworzenie prostych aplikacji;
  • koncepcja Internetu Rzeczy - łączenie Arduino z Androidem;
  • nauka podstaw programowania w Arduino IDE oraz tworzenie kilku układów;
  • komunikacja po Bluetooth i RS 232;
  • stworzenie aplikacji wykorzystującej wszystkie poprzednie zagadnienia.

Jeśli brzmi to dla Was zachęcająco to polecamy czekać na informację o kursie lub nawet do nas napisać w tej sprawie. Po tych kilkunastu godzinach nauki będziecie o krok bliżej do zostania mistrzem Androida :)
Nie macie przymusu zapisywać się od razu na wszystkie zajęcia. Możecie robić to z lekcji na lekcje albo zrezygnować, np. w połowie.

Akademia Mikrobot

NAJBLIŻSZE TERMINY KURSÓW:

Brak dostępnych terminów dla wybranego kursu!